Počasí v Roztokách

19. Bohumír Trávníček

Bohumír Trávníček

42 let

Ač původem z Brna, považuji Roztoky po více než 15 letech života za svůj domov. Jsem ženatý. Máme čtyřletého a sedmiletého syna.

Myslím si, že pojem „zahradní město“ není prázdný a je jen na nás, jak budeme přistupovat k prostředí, které nás obklopuje. Nejsou to jen plochy tzv. veřejné zeleně, ale i zahrady a zahrádky a okolní lesy, které společně tvoří příjemné místo pro život. Velmi krásné zákoutí bylo vytvořeno před nemnoha lety na křižovatce Jana Palacha a Školního náměstí, kde výsadba stovek květin, travin a jiných rostlin vytvořila úžasný svět, jakoby klon botanické zahrady. Myslím, že vytvářet taková zákoutí má smysl, neboť polidšťují prostředí a spravují náladu všem kolem.

Važme si přímo excelentní dostupnosti Prahy, byť modré zóny se stále přibližují. Kolikrát si ani neuvědomíme, že to máme do centra vzdušnou čarou blíže než třeba z Černého Mostu nebo Modřan (kdo z nás ale má vrtulník, že? :)).

Pracuji v oblasti dopravy a o toto se téma aktivně zajímám, i proto jsem se rozhodl podpořit nově vzniklé hnutí. Vidím prostor minimálně ve zlepšení návazností autobusů na vlaky, v optimalizaci provozu linky 359, ale třeba i ve snaze zlepšit podmínky pro nemálo cyklistů denně dojíždějících do Prahy (ale i těch přespolních, víkendových výletníků za poznáním). Určitě je ve spolupráci se SŽDC co zlepšovat v okolí vlakového nádraží.

Za dobu mého dřívějšího patnáctiletého pracovního působení v oblasti životního prostředí považuji i tyto otázky za velmi důležité, a rád se jim budu jakkoli věnovat.